İnternet’te Açıklar Nasıl Kapatılır?

İnternet'te açıklar nasıl kapatılır?Her gün çeşitli bilgilere ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz interneti kullanmak için, çeşitli tarayıcılar kullanmaya mecburuz.

Fakat bu tarayıcıların sizin hakkınızda bilgi toplamasını veya sizi utandıracak ya da zarar verecek bir şey yapmasını engellemeniz gerekli.

İnternet geçmişi ve tarayıcınızın bilgisayarınızda sakladığı dosyalar, bu bilgilere ulaşacak insanlara, hem kişisel bilgilerinizi hem de yanlış anlaşılmalara yol açabilecek özel bilgileri sunarak özel hayatınızı tehlikeye atabilir.

İnternet geçmişini hem bilgisayarınızı kullananlardan, hem de online bilgi toplayanlardan korumak için, tarayıcıya göre, Distrust (Firefox) Private Browsing (Safari), Incognito (Chrome), Güvenli Gezinti (IE 8 Beta) gibi servislerden faydalanabilirsiniz. Maksimum güvenlik için “Tor” ya da ücretli bir servis olan “Anonymizer” kullanmak en doğru çözüm.

PC World’deki bilgilere göre, bilgisayarınızda saklanan dosyalarınızı korumak için, tarayıcı ayarlarından bu bilgilerin taşınabilir bir sürücüde saklanmasını isteyebilir, tarayıcıyı kapattıktan sonra bu bilgileri silen ücretsiz programlar kullanabilir, veya kendiniz her tarayıcıda olan, özel bilgileri sil seçeneğiyle bunları silebilirsiniz.

TeknoYazar ekibi olarak bir programı özellikle tavsiye ediyoruz. Programın adı CCleaner. Bu programı haftada 1 kere kullandığınızda bilgisayarınıza ilaç gibi gelecektir. İndirmek İçin Tıklayın!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s