Polise Hackleme Yetkisi Verildi

Polise Hack İzni

İngiltere’de polisler, İçişleri Bakanlığı’nın vermiş olduğu izinle mahkeme emri olmadan kişisel bilgisayarları hackleyebilecek.

İçişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Organizasyonları’nın planı yeni geliştirmesine rağmen, Avrupalı bakanlar bu hareketi geçtiğimiz ay onaylamıştı. Bakanlar, aynı zamanda Britanya’daki bilgisayarlardan bilgi toplaması için polise izin vermenin planlarını yapıyor. Diğer kanun uygulayan ajanslara da bu yetkinin verilebileceği belirtiliyor.

İçişleri Bakanlığı, herhangi bir hacklemenin öncelikle vilayet polis müdürü tarafından onaylanması gerektiğini doğruladı. Aynı zamanda gerekli olduğu takdirde suç araştırması süresince, tüm Avrupa Birliği üyesi eyaletlerin kanun uygulayan bürolarına da aynı şekilde İngiltere’deki bilgisayarları hackleme yetkisi verilmesi de düşünülüyor.

Gönderilen e-posta içerikleri, websitesi browserları ile wireless ağlarının görüntülerini iletecek olan key-logging (klavyede basılan tüm tuşları kaydeden bir program) ve uzaktan araştırma gibi teknolojiler, polisin kullanmayı düşündüğü yöntemlerden sadece bazıları.

Bu yetki bence; birisinin kapınızı kırıp içeri girmesinden farklı bir şey değil. Dokümanlarınız soyulup soğana çevrilecek, özel dosyalarınıza bakılıcak ve bilgisayar sürücüleriniz ele geçirilecek. Bence İngiltere halkı dava açıp hakkını aramalı.

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s