YouTube videolarına adsense reklamları geliyor…

YouTube yüksek trafiğini paraya çevirmek için yeni bir yol deniyor. YouTube’taki videoları kendi sitelerinde ve bloglarında yayınlayan birçok kullanıcı bulunuyor. Bundan böyle bu videoların alt kısımlarında %20’sini kaplayan bir alanda Adsense reklamları görünecek.

Reklamlar maksimum 10 saniye kadar ekranda kalacak, daha sonra kendiliğinden kalkacak. İsterseniz reklamları kapatma butonundan anında kapatabilirsiniz. Bu reklamlara tıklanılarak reklamverenin hedef sitesine ulaşılacak. Reklam alanına eklenmiş olan kaydırma butonu ile bir video üzerindeki birden fazla reklamda gezinti yapılabilecek.

Google, YouTube’u paraya çevirmek için oldukça fazla gayret sarfediyor. Dün Adsense’i kendi videolarına ekledi, bugün ise gömülü videolara ekledi, yarın bakalım ne gelecek?

Biz YouTube’a erişemiyoruz diyorsanız buraya tıklayarak YouTube’a nasıl girilir öğrenin… Hem reklam derdi yok, hemde videolar hızlı yükleniyor… Tıpkı YouTube kapanmamış gibi giriyorsunuz. Ktunnel, Vtunnel gibi sitelere gerek yok. Tarayıcınıza YouTube.com yazarak giriyorsunuz. Ama nasıl mı? Tıklayın Öğrenin…

Reklamlar

YouTube videolarına adsense reklamları geliyor…” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s