Webiket.Net Kapatıldı !

Yazıma duyduğum üzüntü ile başlamak istiyorum. İşte beni üzel olay

Webiket‘in yayına başladığı andan bu zamana kadar, Webiket ekibi olarak birçok blog ve websitesi sahibiyle dostluklar kurduk, yeni içeriklere ulaştık ve oldukça keyif aldık. Webiket‘in iyi bir proje olması için birçok şeyi doğru ve muhtemelen daha fazlasını da yanlış yaptık. Ancak, işin sonunda Webiket‘i sonlandırmanın doğru olacağına karar verdik. Şöyle ki:

Rekabet çoğu zaman ürünlerde / servislerde gelişimi sağlıyor ve iyiye götürüyor. Ancak, bazı durumlar var ki bu pek geçerli olmayabiliyor. Özellikle, gelişmesinin zaten bir çabaya ihtiyaç duyulduğu, emekleme durumundaki alanlarda. Sosyal imleme de sanıyoruz ki bunlardan biri.

Türkçe kaliteli içerik ne yazık ki çok üretilmiyor. Bununla beraber, kaliteli içeriği ön plana çıkarma amacını taşıyan sosyal imleme sitelerinin sayısı yurtdışındaki “sosyal imleme siteleri / içerik” oranı dikkate alınarak karşılaştırıldığında çok yüksek.

Bizler de Türkçe içerik üreten kullanıcılar olarak, kaliteli içeriğe binlerce yeni okuyucu kazandırabilen sosyal imleme sitelerimiz olmasını diliyoruz. Ancak, az sayıdaki kullanıcı, okuyucu ve içeriğin birçok sosyal imleme sitesi arasında paylaşıldığı bir ortamda bunun mümkün olamayacağı açık. Biz bu doğrultuda “bir eksik” olmasının yararlı olacağını düşünüyor ve Webiket’in yayınını sonlandırıyoruz.

Kullanıcılarımızın, içeriklerinin Webiket‘te ön plana çıkması için harcadıkları isteği ve enerjiyi diğer sosyal imleme sitelerine aktarmalarının ileride daha iyi sonuçlar vereceğine inanıyoruz ve bunu öneriyoruz.

Webiket ekibi olarak, bu zamana kadar göstermiş olduğunuz tüm ilgiye ve desteğe çok teşekkür ederiz.

 

Önemli: Siteleriniz içerisine yerleştirmiş olduğunuz tüm Webiket araçları kodlarını kaldırmanızı öneriyoruz.

İletişim: iletisim@webiket.net

Kullanarak destekleyebileceğiniz sosyal imleme sitelerinden bazıları:

Bu haberi duyunca üzüldüm çünkü çok uzun zamandır en başta kullandığım webiket kapanmış. Kapanmaları sizide etkilemiş olabilir fakat onlar o kadar iyiler ki bu işte sitelerinin en altına kullanabileceğimiz İmleme sitelerini yazmışlar.

Bir yıldız daha kaydı …

Reklamlar

Webiket.Net Kapatıldı !” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s