En Küçük Bilgisayar

Biliyoruz ki bir cihazın taşınabilir olması boyutları ile ilgilidir ve gün geçtikçe daha hızlı, daha yetenekli ve daha küçük taşınabilir cihazlarla karşılaşıyoruz. Sürekli yanımızda dolaştıracağımız cihaz ne kadar küçükse o kadar iyi. Küçük, daha küçük ve işte en küçük bilgisayar…


20 Ekim’de piyasasya sürülen bir cihaz var ki ne bildiğimiz gibi bir bilgisayar ne de bir cep telefonu. IMOVIO firması tarafından piyasasya sürülen iKIT el boyutunda minicik bir bilgisayar. Üzerinde iç hafızasının yanı sıra, 8 GB’lık SD kart girişi, Wi-Fi kartı, USB girişi, Bluetooth ve QWERTY klavyesi bulunan iKIT, Linux tabanlı bir işletim sistemine sahip ve özellikle gençlerin ilgisini çeken mesajlaşma yazılımlarını ve bazı oyunları da çalıştırabiliyor. Fiyatı ne mi? Sadece 175 dolar. Yani aynı işi yapmak için diğer cihazlara ödemeniz gereken fiyattan oldukça düşük. Elbette bu fiyat cihazın piyasaya çıktığı yer olan ABD için geçerli.


İnternete bağlı olmanız gereken her yerde imdadınıza yetişecek olan bu cihaz Wi-Fi desteğinin yanı sıra cep telefonunuzla Bluetooth ile iletişime geçerek, sim kartınız üzerinden internete bağlanabilme özelliğine de sahip.

Üzerinde küçük hoperlörleri ve kamerası bulunan cihaz, MIDI, WAV ve MP3 ses biçimlerini, JPG, BMP, GIF ve PNG resim biçimlerini ve 3GP, MP4 ve AVI video biçimlerini destekliyor.


Boyutlarına ve benzerlerine göre daha kullanışlı görünen bu en yeni küçük bilgisayar, her an her yerde internet üzerinden haberleşme ve temel bilgisayar işlevleri için cep telefonunuzun yanı sıra her an yanınızda taşıyabileceğiniz bir parçanız haline gelebilir. Peki siz böyle bir cihaz ister miydiniz?
WEBITPR|
Www.Blicca.Com
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s