Opera 9.60 Sürümü Yayınlandı

Opera’nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı 9.60 sürümü kullanıcılara ne vaad ediyor? Diğer tarayıcılara göre artıları neler? Artık alışık olduğumuz Opera’ya özgü hünerler ne derecede gelişmiş? Hepsi haberimizin devamında.

Bir zamanların efsanesi, hatta kimimizin para verip kullandığı Opera bu aralar eski formundan uzak seyir ediyordu. Taki geçtiğimiz günlerde yayınlanan 9.60 sürümüne kadar!

Opera yeni sürümüyle beraber internetin en hızlı tarayıcısı ünvanını geri aldı. Bunun yanı sıra yazılım özellikleridne de üst düzey iyileştirmeye giden Opera 9.60 sürümünün detaylı bilgilerini sizler için derledik.

Opera Mail Adaptasyonu
Opera Mail kullanıcıları aynı zamanda Opera tarayıcısınıda kullanıyorsa herhangi bir rss veyahut xml beslemesi kullanmadan mesajlarını görüntüleyebilecek.

Opera Link Sepeti
Adres çubuğunuzun daimi ziyaretçileri olan siteler ve kişisel tercihler(arama motorları, yer imleri) artık tek bir tıkla kayıt altına alınabildiği gibi kullanıma hazır olacak.

Opera Hareket İşaretleyicisi
İnternetten takip ettiğiniz uzun soluklu yazılar, bir türlü bitmek tükenmek bilmeyen makaleler artık daha keyifli bir kullanım ve takip sistemiyle sizi yormayacak. Metni gözlerinizle takip ederken hareket işaretleyicisini basit ve zarif hamlelerinizle takip ettiğiniz bölüme kadar getirip kullanıma sokmanız işten bile değil.

Tüm bu yeniliklerin yanı sıra belki de Opera’nın bu yıl için düşündüğü en büyük yenilik olan Choose Opera kampanyasınıda ihmal etmemek lazım. Firefox’a şimdiki başarısını tattıran en büyük nedenlerden biride Spread Firefox kampanyası olarak gösterilmişti. Haliyle Opera’da bu tarz bir yapılanmanın içinde olabilir.

Opera’nın şahsen en sevdiğim taraflarından biride Discover Opera(Keşif) bölümü. Yazılımı en ince detaylarına kadar kullanıcıya öğreten bu denli leziz bir döküman gerçektende kolay bulunacak cinsten değil.

Opera 9.60 sürümünü sitemizden yüklemek için TIKLAYIN.
Discover Opera rehberine ulaşmak için TIKLAYIN.
Choose Opera sitesine ulaşmak için TIKLAYIN.
Www.Blicca.Com
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s