İzlesene.com ve VidiVodo.com’a Türkiye’de Erişim Engellendi!

Birkaç saat önce Türkiye’nin en popüler video sitelerinden İzlesene.com ve VidiVodo.com‘a erişim engellendi.

Erişim engelleme ile ilgili İzlesene.com yetkilileri ile yaptığım görüşme sonrasında, şirketin bu kararla ilgili herhangi bir bilgilendirme, yasal uyarı ya da benzeri bir ihtar almadığını öğrendim. Hatta şirket yetkilileri bununla ilgili bir mahkeme kararından da haberdar olmadıklarını özellikle belirttiler.

Şu anda erişminin “mahke kararı” ile engellediği “yasaklama” ekranında belirtilen İzlesene.com ve VidiVodo.com‘un bu “engelleme” sayfasında söz konusu mahkeme kararı ile ilgili herhangi bir bilgilendirme bulunmamaktadır.

Türkiye’de internette sansür ve yasaklar inanılmaz bir seviyeye gelmiştir, ve artık erişimi engellenen şirketlere öncesinde ya da sonrasında bir bilgilendirme yapılmaz hale gelinmiştir.

Nereye gittiğimizin ve bundan sonra daha neler olabileceğini düşünmenin zamanının çoktan geldiğini hatırlatmak istiyorum.

Bu tür olaylar hayatımızın gerçeğiylen Türkiye’de internete yatırım yapmanın değerlerini paylaşmanın, global yatırımcılara Türkiye’de gerçekleşecek atılımlarında yardımcı olmanın, Türkiye’de girişimciyi destekleyecek melek yatırım fonları kurmanın hatta Webrazzi ile bu alandaki global gelişmeleri anı anına takip etmenin bana ne kadar anlamsız geldiğini söylemeden edemiyorum.

Ayrıyetten Imeem.com da yasaklı siteler arasındaki yerini aldı.

Tüm sektöre geçmiş olsun diyoruz…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s