Türkiye’de En Çok Satılan Telefon “Samsung E250”

Uzun süre Türkiye’nin en çok satan cep telefonu olan Samsung E250 dünyada toplam 20 milyon adet üretildi, 1.5 milyonunu Türkler aldı…

samsung-e250

Yaklaşık 63 milyon SIM kart kullanıcısının olduğu Türkiye‘de yeni cep telefonu satın alan insanların sayısı artıyor.

GfK Türkiye verilerine göre Türkiye‘de en çok satan cep telefonu markası Nokia‘dan sonra ikinci sırada yer alan Samsung E250 modeli ile büyük çıkış yaşadı. Telpa ve Başarı genel dağıtıcılığını yaptığı marka özellikle E250 modelinin yakaladığı başarı ile dikkat çekti.

Samsung Cep Telefonları Bölümü Pazarlama Müdür Yardımcısı Cem Sezer, tüketicinin ihtiyaçlarını uygun fiyatla en optimum noktada bir araya getiren Samsung E250 önemli başarı elde ettiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’de çok beğenilen kayan kapak konusunda öncü adımı E250 ile attık. Çok beğenilen Samsung D900‘e çok benzeyen E250 modelinde kamera, müzik özellikleri uygun fiyatla bir araya gelince tüketiciden büyük ilgi gördü. Tüm dünyada toplam 20 milyon adet üretilen telefon en çok Türkiye‘de ilgi gördü. Türkiye‘ye toplam 1.5 milyon adet gönderildi. Uzun süre Türkiye‘nin en çok satan cep telefonu modeli oldu” Sezer, cep telefonu pazarında yılın ilk yarısının sonlarına doğru yaşanan daralmanın yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladığını söyledi.

Sezer, “Son 1 aydır piyasada yaşanan durgunluk azalıyor. Bir ara cep telefonu almayı erteleyenler harekete geçmeye başladı” dedi. Özellikle kayan kapak özelliği ile dikkat çeken Samsung E250 araştırma şirketi GfK Türkiye‘nin araştırma sonuçların göre Türkiye‘de uzun süre en çok satan cep telefonu modeli olmuştu.

Kaynak:Sabah

Reklamlar

Türkiye’de En Çok Satılan Telefon “Samsung E250”” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s