Akıllı Örümcekler İle Bilinçli İnternet Kullanıcıları

Akıllı Örümcekler Proje Tanımı
Televizyonlarda uygulanan, Akıllı İşaretler benzeri bir sistemi, internet üzerinde ve internet sitelerinde kullanıma açma ve dünyada kullanımını sağlamak için üretilmiş bir fikirdir.

Daha sağlıklı bir internet ortamı sağlamak için; her web sitesi, yayınladığı içerikle ilgili internet kullanıcılarına bilgi vermelidir. Bu sistemin, internet üzerinde pek geçerli olmayacağı düşünülebilir! Fakat yayıncı sitelerin ziyaretçilerini, sitelerinin içeriğiyle ilgili olarak uyarmaları ahlaki olarak çok etkili olacaktır. Aslında bu sistem; ne tür yayın yaparsa yapsın yayıncı sitelerin internet kullanıcısına önem verdiğini göstermektedir.

Yaşanan birçok olaydan; çocuk pornosu, kumar siteleri, siyasi siteler, terör, korku, şiddet içeren çocukların gelişimi açısından zararlı olabilecek yayınlar, medyada halka yanlış anlatılarak, halkta tüm internetin tehlikeli olduğu kanısı uyanmıştır. Bu yanlış düşünceyi silmek ve internet kullanımını yaygınlaştırmak için Akıllı Örümcekler büyük bir etki sağlayacaktır. İşareti kullanan sitelerin güvenilirliğini ve internetin tümünün zararlı olmadığını hatta yayıncı sitelerin, internet kullanıcısının güvenliğini düşündüğünü gösterecektir !

Aileler çocuklarının ne tür siteleri gezdiğini incelediklerinde Akıllı Örümcekler sayesinde site içerikleri hakkında bilgi edinecekler ve gerekirse filtre programlarında listeye ekleyeceklerdir! Sadece çocuklar için değil, büyüklerde kendi görüşlerine uymayan internet sitelerini belirlemiş ve daha güvenli bir internet kullanımını sağlayacaklardır. En önemli kısım; hem internet kullanıcısının hem de yayıncı sitelerin birbirleri arasındaki samimiyet ve güvenin artması olacaktır!

Akıllı Örümcekler Örnek Logoları


12 Yaş ve Üzeri
13 Yaş ve Üzeri Bu web sitesi, barındırdığı bazı içerikler sebebi ile 12 yaş altındaki internet kullanıcıları için uygun değildir.

Açıklama: Eğer web sitenizde; haber ve eleştiri maksatlı BAZI; küfürlü yazılar, cinsellikle ilgili öğeler, siyasi düşünceler, korku ve şiddet yayınlıyor ve bununla ilgili konulara bağlantı veriyorsanız bu işareti kullanabilirsiniz !

18 Yaş ve Üzeri

18 Yaş ve Üzeri Bu web sitesi barındırdığı içerik sebebiyle 18 yaşından küçük internet kullanıcıları için uygun değildir!

Açıklama: Eğer web sitenizde Tamamen; küfürlü yazılar, cinsellikle ilgili öğeler, siyasi düşünceler, korku ve şiddet yayınlıyor ve bununla ilgili konulara bağlantı veriyorsanız bu işareti kullanabilirsiniz !

Genel Kullanıcı

Genel Kullanıcı Bu web sitesi tüm internet kullanıcıları için uygun bir içerik yayınlamaktadır!

Açıklama: Eğer web sitenizde, tüm internet kullanıcıları yaş grupları için olumsuz bir içerik; küfürlü yazılar, cinsellikle ilgili öğeler, siyasi düşünceler, korku ve şiddet yayınlamıyorsanız web sitenizde bu işareti kullanabilirsiniz !

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s