7 Rakamlı Arama 1 Eylülden Sonra Yok

Turkcell çok iyi bir yenilik yaparak bizim alışık olduğumuz ev telefonu sistemine dönmüştü(Çok uzun zamandır var aslında).Artık böyle birşey yok.Anlamadım..

Anlatalım;

Olay şu benim numaram 0539 xxx xx xx , arkadaşımın numarası 0539 xyx xx xy.Anlamadıysanız hemen söyleleyim.Yapılan iş basit.Başındaki 0539’u girmeden arkadaşımı arayabiliyordum.Ama artık öyle değil.

İşte haberi

Numara taşınabilirliği uygulamasının başlayacağı 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren cep telefonlarından 7 rakamlı arama yapılamayacak.

Turkcell’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Turkcell aboneleri şu anda kendileriyle aynı prefikse (0532, 0533) sahip diğer Turkcell müşterilerini, başındaki 4 rakamı tuşlamadan arayabiliyor. Numara taşınabilirliği uygulamasına geçişle birlikte bu durum sona erecek ve 1 Eylül 2008 tarihinden itibaren aramaların başına ‘0’ (sıfır) konularak 11 haneli olarak arama yapılabilecek.

Turkcell, cep telefonu kullanıcılarının yeni durumdan haberdar olmaması halinde ciddi sıkıntılar yaşanabileceği öngörüsüyle müşterilerini bilgilendirme amaçlı duyurular yapmaya başlayacak. İlk aşamada 1 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında müşterilere bir uyarı yapılarak arama devam ettirilecek. 1 Eylül’den itibaren ise bu kez müşterilere eksik numara çevirdiği hatırlatılacak ve numaranın başına sıfır koyarak 11 haneli arama yapılması gerektiği belirtilecek.

Akşam Gazetesi

Eskiden güzeldi fakat böyle biraz kötü olacak gibi.Zaten bende tam girerek arıyorum

Reklamlar

7 Rakamlı Arama 1 Eylülden Sonra Yok” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s