www.YouTube.com.tr ile YouTube Tekrar Yayına Açılıyor!!!

Atatürk’e hakret içeren videolar yüzünden sürekli kapanıp açılan ve sonra tekrar kapatılan YouTube.com sitesi ile Türkiye arasında yapılan görüşmeler de bir sonuca varılmış. Bazı haber sitelerinden aldığım duyumlara göre YouTube en kısa zamanda www.YouTube.tr yada www.YouTube.com.tr ile Türkiye’ye özel Türkçe sayfa hazırlayarak yayına açılacak. Zaten biz Türkler YouTube’nin ingilizce olması nedeniyle pek fazla kullanamıyorduk. Sadece arama yapıp, video izleyip, izlediğimiz videoları sitemize koyabiliyorduk. Başka birşey yapamıyorduk. Şu anda YouTube Türkiye’ye özel sayfa hazırlaması biz Türk kullanıcılar için büyük bi değişiklik ve yenilik.

Ama kaç aydır YouTube’nin kapalı olmasına alışmışken şimdi yeniden açılması, biz Türk kullanıcılar tarafından pek fazla ilgili uyandırmayacak diye düşünüyorum. Çünkü 3-4 aydır YouTube’nin kapalı olması sebebiyle başka sitelerin adreslerini aklımıza yerleştirmiştik. Artık o sitelere alışmışken YouTube’ye tekrar alışmamız zaman alıcak diye düşünüyorum.

Ha bi de YouTube TR’nin ilk açıldığı gün herkes tarafından merak edilip gireleceği için YouTube yöneticileri, keyodemeleri.com’un ilk gün aşırı yoğunluktan çökmesi gibi aşırı yoğunluğa karşı hazırlıklı olmaları lazım.

Reklamlar

www.YouTube.com.tr ile YouTube Tekrar Yayına Açılıyor!!!” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s