Msn Kandırmacalarına Bir Yenisi Daha Eklendi!

Çeşitli haber sitelerinden aldığım duyumlara göre Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen yeni bir vurgun başlamış. Bu vurgunun yapıldığı kandırmaca türü aslında daha önceden kullanılıyordu. “YouTube’ye girme yolu için tıkla” falan diye bazı saf internet kullanıcılarını kandırıyorlardı. Şimdi de yine aynı yöntem kullanılınarak başka bir virüs türü yayılmış. Msn’den size gelen mesaj şöyle;
“bu resim senin mi? http://www.designportal.com/resimleri.php?id=hakanmylog@hotmail.com” isimli mesaj yeni bir internet soygunu anlamına geliyor.

Mesaj tıklanınca bilgisayarınıza gizli bir “keylogger” isimli hayalet program yüklenmiş oluyor. Sizin hiçbir şeyinizden haberiniz olmadan bilgisayarınız üzerinizden her bir klavyeye dokunuşun hareketleri bu internet dolandırıcılarına geçiyor.

İnternet üzerinden yaptığınız tüm banka işlemleri ve şifreleri bu program sayesinde programın yönlendirdiği kişiye gidiyor. Bu link yüzünden Türkiye’de binlerce kişinin zarar göreceği belirtiliyor. Bu organizasyon virüslerden daha tehlikeli ve bilgisayardan ancak başka bir program kullanılarak çıkartılabiliyor.

Virüslerden daha tehlikeli bu ‘’trojen’’lere çok dikkat etmeniz gerekli. Eğer dikkat etmezseniz saf saf tıklarsanız başkalarından gelen linklere, dosyalara; o zaman elinizden msn’nizde gider, blogunuzda gider, bankadaki paralarınızda gider kısacası şifreli olan tüm herşeyiniz gider.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s