Loxol.Tv

http://www.loxol.tv video konseptini temel alan sosyalleşme odaklı bir internet sitesidir.

Web 2.0 standartlarında hazırlanan loxol.tv, kullanıcılarının aktivasyonlarıyla video havuzunu dolduran bir sistemle çalışmaktadır.

Kayıtlı üyeler ilgi duydukları konular hakkında videolar yükler, daha önce yüklenmiş olan videolara yorumlar yapar, kendilerini ifade ettiğini düşündükleri videoları tutar hatta silinmesini istedikleri videoları yönetime bildirirler. Kısacası loxol.tv’de kullanıcılar edilgen değil, etken konumdadırlar.

Sosyalleşmeyi sağlayanda kullanıcıların sitedeki etken karakterleridir. Sitedeki her kayıtlı kullanıcı loxol.tv’de kendisine ait bir sayfaya sahip olur. Bu sayfada kullanıcının yüklediği videolar, izlediği videolar, tutuğu videolar ve arkadaş listesi yer alır. Sitedeki bir kullanıcı kendisiyle ortak ilgi alanlarına sahip diğer bir kullanıcıyla iletişim haline geçebilir, iletişim kurduğu bu kullanıcıyı loxol.tv’de kendisine ait olan sayfasında arkadaş listesine ekleyebilir.

loxol.tv’de sosyalleşme yanında bir video sitesi için fark yaratacak bir diğer özellik “ZAP” butonudur. ”ZAP” butonu sayesinde kullanıcılar videolar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilirler .loxol.tv “Kontrolsüz zap, zap değildir” mantalitesiyle “zap ayarı” isimli bir özellik daha sunar.Videolar 20 kanalda kategorize edilmiştir.Ve bu 20 kanal içerisinde hangi kanal yada kanalların videoları izlenmek isteniyorsa “zap ayarı” sayesinde sadece o kanal yada kanallardan video gelmesi sağlanabilir. Bu sayede sadece işaretli videolar üzerinden zap yapılır.

Ayrıca bu 20 kanal, “Kanallar” linki altında görülebilir. “Animasyon, bilim, bilişim ve internet, biyografiler, eğitim, gezi ve mekanlar, gösteri sanatları, haber, kişisel çekimler,komik, kısa film, moda, müzik, nostalji, otomobil ve araçlar, püf noktaları, reklam, sinema, spor, teknoloji, televizyon, tuhaf, Türk sineması ve yetenekli kişiler” şeklinde kategorize edilmiş kanallarda, kanalın sahip olduğu başlıkla ilgili loxol.tv’de yer alan tüm videolar görüntülenebilir.

Bu yazısı eski Adminimiz Ahmet Tarafından Sitemize Eklendi.

Reklamlar

Loxol.Tv” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s